Sohbete giriş yapamıyorsanız bilgisayarınıza java kurmanızı öneririz.
Dilerseniz paylaşımlarımızı Facebook Sayfamızdan takip edebilirsiniz.
Yada Twitter Sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz.
SitemiziSık Kullanılanlara ekleyebilirsiniz
Guti özür diledi
22.11.2019
0 Yorum
1383 Okundu

Beşiktaş yönetiminin büyük çoğunluğunun, Teknik Direktör Bernd Schuster’in, Dinamo Kiev maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında tercüme edilmeyen küfürlü demeçler ve “Stada gelmeyin” açıklaması nedeniyle, Başkan Yıldırım Demirören’e baskı yaptıkları öğrenildi.

Alman teknik adamın, siyah beyazlı taraftarları hedef alan açıklamalarından rahatsız olan siyah beyazlı idarecilerin, ayrıca tercüme edilmeyen bölümleri dün medya kanalıyla öğrendiği vurgulandı. Beşiktaş kongre üyelerinin de dün tüm yöneticileri defalarca arayarak Schuster’in kovulmasını istedikleri vurgulandı.

Başkan Yıldırım Demirören’in, Dinamo Kiev hezimetinin ardından yönetime derbiye kadar konuşmama talimatı verdiği bildirilirken, Schuster’in açıklamaları nedeniyle Başkan’ın bu isteği de bir anda otomatikman rafa kalktı. Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı’nın dün sabah apar topar tesislere giderek, Alman hocaya taraftarlarla ilgili verdiği sert demeç konusunda uyarılarda bulunduğu bildirildi.

Guti özür diledi
Başkan Yıldırım Demirören’in bütün bu gelişmelere rağmen hem derbi hem de Türkiye Kupası nedeniyle şimdilik hocanın arkasında olduğunu yöneticilere söylediği bildirildi. Ancak pazar günkü Fenerbahçe maçında alınacak kötü bir sonuç sonrası, yöneticilerin baskısını artırarak Schuster ile yolun ayrılmasını isteyecekleri de öğrenildi.

Bu arada Serdal Adalı ile Cengiz Zülfikaroğlu, dün tesislerde futbolcularla bir araya geldi. Son haftalardaki kötü gidişin nedenlerinin arandığı toplantıda, Kaptan Guti’nin futbolcular adına yönetimden özür dilediği öğrenildi. Serdal Adalı’nın “Neden böyle oynuyorsunuz” sorusu karşısında söz alan İspanyol oyuncunun “Bizim böyle oynamaya hakkımız yok. Sizlerden ve taraftarımızdan özür diliyoruz. Fenerbahçe’yi yeneceğimize dair size ve taraftarımıza söz veriyoruz” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı’nın, Ricardo Quaresma’yı gördüğü kart konusunda uyardığı ve Portekizli oyuncuya “Takımı hem İnönü’de hem de Kiev’de yalnız bırakmaya hakkın yok” diye sitem ettiği bildirildi.
Portekizli oyuncuya ceza verilip verilmeyeceğinin ise Fenerbahçe derbisinden sonra yapılacak yönetim kurulu toplantısında netlik kazanacağı vurgulandı.

NE DEMİŞTİ!
Schuster, Kiev maçı sonrası basın toplantısında taraftarın tepkisi ve istifa çağrısı hatırlatıldığında, İspanyolca “Ante no me importa un pepino, si no le gustan que se queden en casa. no hay problema” dedi ve bu tercüme edilmedi. Bu cümlenin türkçesi “Yapılanların bir hıyar kadar değeri yok” anlamına geliyor. Ancak İspanyolcayı iyi bilenler, bunun bir argo kelime olduğunu ve “S….de bile değil” anlamını taşıdığını, İspanya’da da bunun hakaret içerdiğini bildiriyor.

NELER DEMİŞTİ!

İspanya’da verdiği demeçlerle olay yaratan, Schuster bu sezon geldiği Türkiye’de hiç de küçümsenmeyecek sözler sarfetti. Ayrıca davranışları ile herkesi şaşırttı. İşte örnekler:

Sözleri
* Kaybedilen Trabzonspor maçı sonrası: “Siz Trabzonlular bizi anlamazsınız, Avrupa’da yoksunuz”.
* Kasımpaşa maçı sonrası: “Trabzon ve Bursa’nın nasıl top oynadığını biliyoruz. Defans yapıp, hata bekleyerek”.
* Konyaspor maçı sonrası: “Türkiye’de oynanan futbol beni şaşırtıyor. 2010 senesi içindeyiz, ama maalesef burada 1960’lı yılların futbolu oynanıyor”.

DAVRANIŞLARI
* İdmanda fotoğrafı çekilince, “Bunu da çekin!” deyip, elini ön tarafa getirerek foto muhabirlerine edep yerini gösterdi.
* İstanbul B.B. maçı sonrasında yan hakeme küfür ettiği gerekçesiyle Fırat Aydınus tarafından tribüne gönderildi.
* Akreditasyon kartını takmadığı için TFF tarafından uyarıldı.
* Devre arasında Sivasspor ile oynanan hazırlık maçında yasak olduğunu bile bile lisanssız oyuncu oynattı.
* Fatih?Tekke’ye kötü oynadığı gerekçesiyle küfür etti. Tekke üzerine yürüdü. Oyuncudan daha sonra özür diledi ama yine de gönderdi.

Etiketler: ,
Benzer Haberler

*